top of page
גן ילדים מסובסד ברמת השרון

פינת החי

על מנת להנחיל את אהבתנו לחיות  לדור הבא, הקמנו פינת חי גדולה ומיוחדת.
הילדים לוקחים חלק בהאכלה, ניקיון והטיפול בבעלי החיים.
הכירו את הדיירים של  פינת החי

 

חרדון מזוקן

בגן שני חרדונים מזוקנים, הגדולה ביניהם נקראת מדונה (כן על שם הזמרת). שניהם הגיעו לגן כאבקועים בני מספר ימים והם מאוד אוהבים ליטופים. 
חרדון מזוקן או דרקון מזוקן (שם מדעי: Pogona) הוא סוג במשפחת החרדוניים המצוי במישורי ומדבריות אוסטרליהחרדון זה הוא בעל "זקן" (בצעירותם הזקן רך) המשמש להגנה וחיזור.

לטאות אלו חיות רק באוסטרליה והם נפוצים במגוון של בתי גידול מערבות עשב וחורשות אקליפטוסים עד למדבריות יבשים. הם גדלים עד לאורך של 60 ס"מ ולמשקל עד 600 גרם, והם בעלי קוצים על רוב חלקי גופם, אך הבולט מכולם הוא ה"זקן" שיכול להתנפח כדי להרתיע פולש.

החרדון המזוקן ניזון מחרקים או מעלים ואינו מרבה בשתייה, תכונות ההופכות אותו לחיית מחמד במקומות שונים.

1_CJeAGmBhYci-BS86XGMbaA.jpeg

ארנבון מצוי

ארנבון מצוי (שם מדעי: Oryctolagus cuniculus) הוא מין יחיד בסוג ארנבון, במשפחת הארנביים, נקרא גם "ארנב אירופאי" או "ארנב העולם הישן". מין זה מהווה חלק חשוב מתפריטם של כ-30 מיני טורפים, בעיקר של השונר האיברי והעיט הספרדי (Aquila Adalberti), ומשמש כבסיס למקור כספי לחלק מבעלי אחוזות בתפוצתו הצדים אותו.[2]

בעבר שויך הארנבון לסדרת המכרסמים, אולם משנת 1912 הוא חלק מסדרת הארנבים.

Conejos_en_una_conejera.jpg

תרנגולים

תרנגול הבית (שם מדעי: Gallus gallus domesticus) הוא עוף מבוית, הנפוץ ביותר מבין בעלי־החיים המבויתים ומבין כלל העופות על פני כדור הארץ. מספר התרנגולים שנשחטו לצורכי מזון בשנת 2009 מוערך בכ־52 מיליארד.[1]

תרנגולים מוחזקים בידי האדם להפקת בשרביצים ונוצות, לגידול כחיות מחמד, ולעיתים לעריכת קרבות תרנגולים.

התרנגול הגאלי הוא הציפור

הלאומית הלא־רשמית של צרפת.

בגן גדלים תרנגולים מיוחדים מהזנים: אורפינגטון, פאברול, משי, משי נשרי, אורקנה.

PHOTO-2023-04-17-18-45-46.jpg

צב דרבוני

צב דרבוני[2], צב יבשה סודני או צב יבשה דרבוני (שם מדעי: Centrochelys sulcata) הוא השלישי בגודלו בעולם מבין הצבים אחרי צב גלאפגוס וצב היבשה הענק מהאי אלדברה, הצב הגדול ביותר ביבשת אפריקה, והצב היבשתי הגדול ביותר שאינו חי על אי.[3] ביכולתו להגיע עד לאורך של 125 סנטימטר ועד משקל של 115 ק"ג, אך משקלו הממוצע הוא 26–50 ק"ג.

שמו ניתן לו הודות לקשקשים שעל גפיו. צבעו הכללי חום בהיר עד צהבהב עם קווים כלליים בצבע חום כהה בצעירותו של הצב שהופכים לשחורים - אפורים במהלך השנים ובבגרותו. הזכר בדרך כלל קטן מן הנקבה ונבדל ממנה בזנבו הארוך ובשריונו הקעור בחלקו התחתון.

48454-African-Spurred-or-Sulcata-Tortois

עז ננסית

עֵז הבית (שם מדעי: Capra aegagrus hircus; ברבים: עִזִּים) היא תת-מין בסוג יעל שבמשפחת הפריים. עז הבית שבארץ ישראל בויתה כנראה מעז הבר (Capra aegagrus), שנכחדה משטחי הארץ לפני מאות שנים.

בעברית, העז היא הנקבה, אך גם שם המין בכלל. זכר העיזים נקרא תַּיִשׁ, והצעירים נקראים גְּדִי וגְדִיָּה. מילים נוספות המשמשות לתיאור העיזים הם שָׂעִיר ושְׂעִירָה (או שְׂעִיר עִזִּים ושְׂעִירַת עִזִּים), ובספרי המקרא המאוחרים מופיע גם השם צָפִיר (שבימינו משמש למינים אחרים בסוג).[1]

IMG_7452.HEIC
bottom of page